عاقبت اشغالگران ومتجاوزین به حقوق ملتها :

روزنامه کیهان 16/5/90

سرویس خارجی-
مردم سرزمین های اشغالی روز گذشته بزرگترین تظاهرات اعتراض آمیز خود را علیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی و سیاست های دولت وی برگزار کردند.
در این تظاهرات که بزرگترین اعتراض عمومی در تاریخ 60 ساله موجودیت رژیم صهیونیستی به شمار می رود جمعیتی حدود نیم میلیون نفر در تل آویو و بیش از 12 شهر سرزمین های اشغالی شرکت کردند و خواستار ایجاد عدالت اجتماعی، حل بحران مسکن و گرانی شدند.
شهروندان اسرائیلی از سه هفته پیش اعتراضات خود را نسبت به سیاست های دولت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی آغاز کرده بودند ولی با پیوستن استادان دانشگاه ها، پزشکان، پرستاران، کارگران کارخانه ها، رفتگران شهرداری و رانندگان این تظاهرات جنبه گسترده و بی سابقه ای به خود گرفت.
تظاهرکنندگان در حالی که شعارهایی علیه دولت نتانیاهو سر می دادند به سمت پارلمان (کنست) و منزل نتانیاهو راهپیمایی کردند.
این در حالی است که پلیس رژیم صهیونیستی از صبح روز گذشته تدابیر شدید امنیتی برقرار کرد و به حالت آماده باش کامل درآمد.
نمایندگان جنبش های اعتراضی در اسرائیل با مشاهده جمعیت عظیم تظاهرکنندگان در تل آویو و دیگر شهرهای این رژیم اظهار داشتند فروپاشی کابینه نتانیاهو نزدیک است.
اکثر شهرهای اشغالی مملو شده از چادرهای اعتراضی است که تظاهرکنندگان در میادین و خیابان های اصلی شهر برپا کرده اند.
از سوی دیگر، در اولین جمعه ماه مبارک رمضان در قدس اشغالی بیش از 100 هزار نفر از فلسطینی های ساکن قدس در مراسم نماز جمعه شرکت کردند که تحلیلگران سیاسی این حضور گسترده را با وقایع اخیر در درون سرزمین های اشغالی بی ارتباط نمی دانند.
روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نیز در گزارشی با اشاره به تلگراف کنسولگری رژیم صهیونیستی در لس آنجلس به وزارت خارجه این رژیم مبنی بر منفور شدن اسرائیل در آمریکا، اذعان کرد وجهه جهانی اسرائیلی ها به شدت لکه دار شده است.
به نوشته این روزنامه وجهه اسرائیل در همه جای دنیا آنقدر بد شده است که گردشگران اسرائیلی در همه جا با تنفر و انزجار رو به رو می شوند.
روزنامه القدس العربی نیز در گزارشی با اشاره به سیاست های تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی نسبت به مردم بی گناه فلسطین نوشت، افکار عمومی جهان علیه رژیم اسرائیل موضع گرفته است و در هیچ جای دنیا از اسرائیلی ها خوششان نمی آید.
برپایه این گزارش، گردشگران اسرائیلی که برای تفریح به کشورهای مختلف می روند رفتارهایی از دزدیدن دستمال کاغذی گرفته تا خوردن مخفیانه غذای هتل و حتی تخریب شیرهای آب هتل ها از خود بروز می دهند و کار را به جایی رسانده اند که اخیراً یکی از رستوران ها در چین روی تابلویی با خط درشت که آن را بر سر در ورودی خود آویزان کرد نوشته: ورود اسرائیلی ها و سگ ها ممنوع.

/ 0 نظر / 20 بازدید