یهودیان علیه جنایات اسرائیل

یهودیان علیه جنایات اسرائیل

منبع: خبرگزاری ها
ترجمه: محمد معرفی
اشاره : ایجاد یک کشور جعلی به نام اسرائیل در قلب سرزمین های اسلامی در خاورمیانه به عنوان دروازه تمدن غرب در تاریخ معاصر سیاسی منطقه بر هیچ کس پوشیده نیست.
کشورهای غربی با امکانات مالی، تسلیحاتی، جمعیتی و... در جهت کمک به ایجاد رژیم صهیونیستی کوتاهی نکردند و در این میان نقش امریکا، انگلیس و فرانسه پررنگ تر از دیگران است.
اما بحث درمورد نحوه تأسیس و ایجاد کشور جعلی اسرائیل از حوصله این مقاله خارج است و بیشتر به این مطلب اکتفا شده است که چگونه یک ژریم جعلی که ادعای حمایت از قوم یهود را دارد، خود مورد تنفر و مخالفت یهودیان قرار گرفته است.
انتقاد به شیوه های وحشیانه اسرائیل در مقابل فلسطینیان حتی از سوی کسانی که خود در سرزمین های اشغالی رشد و نمو کرده اند، نشان دهنده این موضوع است که این رژیم جعلی، در حال فروپاشی و انحطاط است.
در این مقاله به نقش یهودیانی که ضداسرائیلی هستند اشاره شده است که چگونه با خوی سبعانه رژیم نژادپرست اسرائیل به مخالفت و مقابله برخاسته و چهره آن را افشا کرده اند. در ابتدای این مقاله اشاره ای به خبر پرسروصدای احتمال دستگیری نخست وزیر سابق اسرائیل در انگلیس شده که درواقع به منبع آن اشاره نشده است درحالی که کسی که خواستار بازداشت این مجرم صهیونیست بود کسی جز یک وکیل یهودی به نام «دانیال ماشوفر» نبود که اقدام به اقامه دعوی برای بازداشت وی کرد.
گزارش گلدستون که توسط یک قاضی یهودی به همین نام تهیه و در آن اسرائیل محکوم شده است نیز از این دست است.
همچنین به مورخ مشهور اسرائیلی «افی شلایم» که در کتابی به نام «اسرائیل و فلسطین» که به شدت از اسرائیل در آن انتقاد شده، اشاره شده است.
در مقابل گریزی به لابی های صهیونیستی جهانی در آمریکا و برخی کشورهای قدرتمند زده شده است که چگونه تلاش دارند از اسرائیل در جهان حمایت و پشتیبانی کنند.
سرویس خارجی کیهان
قرار بود، وزیر خارجه سابق اسراییل در 13 دسامبر 2009 از لندن بازدید به عمل آورد، اما قبل از اینکه این سفر انجام شود، شایعه دستگیری و محاکمه وی به اتهام جنایات جنگی بر سر زبان ها افتاده بود.
رسانه های جمعی انگلیس هم این موضوع را تایید کردند که حکم بازداشت وی ازسوی دادگاهی در لندن صادر شده است، اما این موضوع مهم نیست که چگونه اطلاعات مربوط به امکان دستگیری وی به گوش اسراییلی ها رسید، بلکه آنچه که مهم به نظر می رسد، این است که این موضوع چگونه صورت گرفته است و چه کسی درپشت سر آن قرار دارد.
از نظر قوانین انگلیس دادستان عمومی این مسئولیت را برای خود احساس نمی کند که به طور مستقیم وارد قضیه شده و حکم را صادر کند، بلکه موضوع چیز دیگری است.
این قضیه چیزی نیست جز اقدام یک وکیل مدافع به نام «دانیال ماشوفر» که با جمع آوری اتهامات ضدانسانی تزیپی لیونی وزیر خارجه سابق انگلیس و تشکیل پرونده ای قضایی برای وی خواستار محاکمه اش به عنوان جنایتکار جنگی در انگلیس شد.
این وکیل مدافع یهودی که در سرزمین های اشغالی به دنیا آمده است و درلندن زندگی می کند عضو یک انجمن وکلای انگلیس که کار آن حمایت از حقوق ملی مردم فلسطین است.
دانیال شوفر به کمک همکاران خود، اسناد قانونی مربوط به جنایتکاربودن تعدادی از شخصیت های سیاسی و نظامی اسراییل درتهاجم وحشیانه به غزه را درسال2008 جمع آوری و به دادگاه در لندن ارائه داد.
با وجود این گرچه شجاعت و پیگیری این وکیل حامی حقوق ملت فلسطین قابل تکریم و ستایش است، اما لیونی وزیر سابق خارجه اسراییل، همانند سایر جنایتکاران این رژیم جعلی، درست در آخرین لحظات از چنگ قانون و عدالت گریخت و قوانین بین المللی را به سخره گرفت. ازاین دست می توان به موارد متعددی اشاره کرد که جنایتکاران اسراییلی چگونه توانسته اند خود را از دست عدالت رها کنند. در سال 2005 «دورون الموگ» یک ژنرال اسراییلی وارد فرودگاه لندن شد بدون اینکه این موضوع را بداند که دانیال شوفر، پرونده ای برای او به عنوان جنایتکار جنگی تشکیل و تحویل مقامات قضایی انگلیس داده است.
الموگ از طریق سازمان جاسوسی انگلیس در همان هواپیمای اسراییلی از موضوع خبردارشد برای اینکه گرفتار نشود از آن پیاده نشد و با همان پرواز به تل آویو برگشت تا بار دیگر قهقهه مستانه خود را در سرزمین های اشغالی سر دهد.
پیش از آن نیز ژنرال «شائول موفاژ» وزیر دفاع سابق رژیم صهیونیستی و همچنین «موشه یعالون» رئیس ستاد مشترک سابق پس از پی بردن به این موضوع که حکم بازداشت آنها صادر شده است، از سفر به انگلیس خودداری کردند.
در واقع بسیاری از یهودیان جهان با پی بردن به واقعیت رژیم صهیونیستی، اقدام به مقابله با آن پرداخته و چهره سران و مسئولان آن را در برابر انظار جهانیان آشکار کردند که قاضی گلدستون یکی از معروفترین آنها است.
گزارش قاضی ریچارد گلدستون که اهل و ساکن کشور آفریقای جنوبی است و از سوی سازمان ملل مأمور تهیه آن در مورد حمله وحشیانه اسراییل علیه مردم غزه بود، سر و صدای زیادی در جهان به راه انداخت و بیش از پیش، اسراییل را حتی در نزد افکار غربی ها و آمریکایی ها منفورتر کرد.
این قاضی یهودی در گزارش خود به طور صریح و مستقیم سران و رهبران اسراییلی را به برای ارتکاب جنایات جنگی و ضدانسانی در جریان تجاوز به غزه متهم کرد. قاضی گلدستون پس از تهیه گزارش خود، با اینکه یهودی بود، مورد شدیدترین حملات تبلیغاتی و رسانه ای از سوی اسراییل و لابی حامی وی در آمریکا و اروپا قرار گرفت، همچنان که امروز وکیل مدافع یهودی انگلیس (دانیال ماشوفر) با این گونه حملات مواجه شده است.
در واقع جنایاتی که اسراییل در سرزمین های اشغالی فلسطین و به خصوص غزه و قدس و جنایاتی که در لبنان حتی بعداز عقب نشینی از آن درسال2000 و تجاوز درسال 2006 در حق انسان ها مرتکب شد، با واکنش هایی تند ازسوی یهودیانی مواجه شد که آن را به شدت محکوم می کردند.
مثلا در آمریکا یک سازمان یهودی جدید با نام «جی استریت» (خیابان ج) تاسیس شد که با اسراییل مخالف بود، چرا که معتقد بود این رژیم اشغالگر، تحت عنوان مذهب یهود، در فکر منافع خود و ضربه زدن به این دین آسمانی است.
این سازمان دراین راستا، تنش هایی با «ایپک» که بزرگترین لابی حامی رژیم صهیونیستی در آمریکا است، داشته است، گرچه مسئولان «ایپک» معتقد هستند که یهودیان اسراییل وظیفه دارند که از سیاست های اسرائیل بدون آنکه شک و تردیدی داشته باشند حمایت کنند، چرا که اسرائیل تنها سرزمینی است که یهودیان جهان در آن سکونت دارند و سران و رهبران اسرائیل، هر آنچه که انجام می دهند در راستای حمایت و پابرجا ماندن این سرزمین است!
اما برعکس آن به عقیده رهبران «جی استریت»، رفتار سردمداران اسرائیلی چه در حوزه سیاسی و یا نظامی، چیزی جز ضربه زدن به تفکر یهود نیست و این اعمال و رفتارها باعث شده است که چهره اسرائیل در نزد جهانیان روزبه روز منفورتر شود.
«راجر کوهن» نویسنده مشهور یهودی آمریکایی در پژوهش خود اعلام کرد که امروز یهودیان ساکن اسرائیل از دیوارهایی که آنها را احاطه کرده است فرار می کنند تا خود را نجات دهند، چرا که شیوه قتل عام ها از سوی سران آن شکل جدیدتری به خود گرفته است.
از این دست یهودیان مخالف موجودیت منحوس اسرائیل می توان به مورخ اسرائیلی، «ایلان بیب» اشاره کرد که در سال 2007 سرزمین های اشغالی را ترک کرد، چرا که معتقد بود که تفکر صهیونیستی، تفکری نژادپرستانه و غیرانسانی است.
این مورخ یهودی به این هم بسنده نکرد، بلکه ضمن انتقاد از سران جنایتکار اسرائیل، خواستار بازگشت همه آوارگان فلسطینی به خانه و کاشانه خود شد.
«آفی شلایم» یک مورخ و تاریخ نگار یهودی نیز در کتابی که اخیرا با عنوان «اسرائیل و فلسطین» به چاپ رسید، رژیم صهیونیستی را به صورت مستقیم و به شکل تندی مورد انتقاد و تهاجم قرار داد.
این مورخ یهودی بعد از تهاجم ضدانسانی نیروهای رژیم صهیونیستی به زنان و کودکان غزه که با مخالفت جهانیان مواجه شد گفت: اسرائیل با حمله به غزه، نشان داد که نه تنها به قوانین جهانی اهمیتی نمی دهد، بلکه برای دستیابی به اهداف خود، از زور بر ضد مردم بی دفاع استفاده می کند.
با وجود همه این مخالفت ها، لابی حامی رژیم صهیونیستی، اسرائیل را بالاتر از هر چیز و حتی عاری از اشتباه و خطا می داند و از نفوذ فراوانی برخوردار است که نگذارد سران و رهبران جنایتکار آن در چنگال قانون گرفتار شوند.
دلیل واضح در این مورد را می توان به موضع سردمداران دولت انگلیس در جریان دستگیری احتمالی لیونی وزیر خارجه سابق اسرائیل در لندن اشاره کرد که در یک عقب نشینی آشکار اعلام کردند که دولت بریتانیا متعهد می شود در آینده در مورد این حکم بدون اینکه شخصیت های اسرائیلی را بازداشت کنند، تجدیدنظر به عمل آورند.
اما تنفر مردم انگلیس از رژیم صهیونیستی، باعث شد که تلاش دولت گوردون براون برای تصویب این قانون به تأخیر بیفتد و دولت کارگری حاکم برای اینکه، رای مردم را داشته باشد، آن را به بعد از برگزاری انتخابات پارلمانی موکول کرد.
در کشور بلژیک نیز پس از اینکه تعدادی از وکلا با ارائه شکایتی خواستار محاکمه آریل شارون نخست وزیر سابق اسرائیل که چند سال است در کما قرار دارد، به جرم قتل عام زنان و کودکان فلسطینی در اردوگاه های «صبرا و شتیلا» شدند، تصمیم به تعدیلات قضایی زد که مبادا، مسئولی از رژیم صهیونیستی در هنگام بازدید از آن به چنگال قانون گرفتار شود.
اسپانیا نیز از این امر بی نصیب نمانده است و شهروندان آن کشور با ارائه شکایت نامه ای، خواستار بازداشت سران و رهبران جنایتکار اسرائیل به جرم کشتار غیرنظامیان فلسطینی در جنگ غزه شدند و این موضوع لرزه بر اندام جنایتکاران صهیونیستی افکند و فکر سفر به اسپانیا را از سر خود بیرون آوردند، گرچه خواسته مسئولان سیاسی این کشور اروپایی برخلاف مردم بود.
در این راستا کشورهای اروپایی برخلاف ادعای خود در مورد حقوق بشر و... و برای حمایت از رژیم صهیونیستی اقدام به تصویب قوانینی کردند که براساس آن هر کس در مورد هولوکاست قلم یا قدمی بردارد به مجازات های جنایی و اجتماعی دچار شود.
صهیونیست ها، می گویند که تعداد قربانیان هولوکاست بیش از شش میلیون نفر است، اما وای به حال یک نویسنده یا پژوهشگر اروپایی که در این موضوع شک کند و بگوید که تعداد قربانیان پنج میلیون و نهصد و نود و نه هزار نفر است، چرا که محاکمه و زندان در انتظار او خواهد بود.
در ایالات متحده آمریکا، تشکیک در این مورد، واکنش بسیار سختی را برای شخص مخالف اسرائیل خواهد داشت. جالب اینکه حتی رئیس جمهور سیاهپوست آن (باراک اوباما) که مدعی بود، حل نزاع اعراب و اسرائیل، هدف اصلی سیاست خارجی او است، پس از مدتی، آشکارا از موضع خود عقب نشینی کرد و حرف خود را در مورد درخواست از اسرائیل برای توقف شهرک سازی پس گرفت.
اوباما برای اینکه قافیه را نبازد و در میان دوستان عرب، آمریکا مانند مصر و عربستان وجهه خود را حفظ کند به این توصیه اکتفا کرد که در صورت امکان اسرائیل از گسترش شهرک سازی در قدس جلوگیری به عمل آورد.
حتی جیمی کارتر رئیس جمهور سابق آمریکا که در کتاب خود، سیاست شهرک سازی اسرائیل را فقط مورد انتقاد قرار داده بود، نه اینکه آن را محکوم کند، پس از مدتی به دست و پای لابی قدرتمند صهیونیستی در آمریکا افتاد و آشکارا حرف و سخنان خود را در این مورد پس گرفت.
این موضوع در مورد پاپ نیز صدق می کند که در جریان انتخاب او، لابی های صهیونیستی سروصدای زیادی راه انداخته و مدعی شدند که او باید به خاطر خدمت در ارتش نازی و آلمان هیتلری و کمک نکردن به ملت یهود از آنان عذرخواهی کند، گرچه تاکنون واتیکان در مقابل این خواسته اسرائیل مقاومت و آن را رد کرده است.
گرچه درست است که هر جا یهودیانی در جهان باشند که با موجودیت منحوس رژیم صهیونیستی مخالف و منتقد آن باشند، اما در مقابل آن لابی صهیونیستی نیز با استفاده از امکانات وسیع رسانه ای و مالی خود، سروصدای فراوان راه انداخته و نگذاشته است صدای آنها به گوش جهانیان برسد.
اسرائیل نباید باشد
آیا در خیال خود می توان تصور کرد که یک روحانی یهودی به صراحت و با شجاعت بگوید که «حکومت اسرائیل نباید در جهان وجود داشته باشد؟»
بله این موضوع واقعیت دارد و ده ها سال است که رهبران دینی یهود در گوشه و کنار جهان، اسرائیل را صهیونیست و بر ضد دین یهود می دانند که یکی از مشهورترین آنها که ساکن امریکاست خاخام «ایزروئیل ویس» نام دارد که در مصاحبه تلویزیونی با «فاکس نیوز» با صراحت هر چه تمام خواستار نابودی اسرائیل می شود. او که وابسته به گروه «یهودیان متحد ضد صهیونیست» است به خبرنگار فاکس نیوز می گوید: اسرائیل همه چیز را در جهان به فساد کشیده است برای یهودیان و چه غیریهودیان و این اتفاق نظر از صد سال پیش که تحرک صهیونیستی برای ایجاد مفهومی از دین یهود با هدف قومیت گرایی و دستیابی به نقطه ای از کره زمین به دست آمده است. در آن موقع نیز، رهبران دینی معتقد بودند که این موضوع با آنچه که دیانت یهود بر آن تأکید کرده است منافات دارد، چرا که تجمع یهودیان در یک جا حرام شمرده شده و در تورات نیز ما یهودیان نفی بلد شده ایم.
وی در تعامل این پرسش زیرکانه خبرنگار فاکس نیوز که چه اشکالی دارد که دولت و کشوری به نام اسرائیل در جهان وجود داشته باشد، پاسخ می دهد: نبایستی دولتی برای ما وجود داشته باشد و ما بایستی در بین سایر ملل جهان زندگی کنیم، همچنان که یهودیان به مدت یک هزار سال همانند سایر شهروندان در اقصی نقاط جهان در آرامش به عبادت خالق یکتا مشغول بوده اند.
برعکس آنچه که برخی فکر می کنند که نبرد اعراب و اسرائیل دینی است، این جنگ دینی نیست و ما در گذشته نه چندان دور در جوامع مسلمان و عرب به زندگی مشغول بوده ایم بدون اینکه احتیاجی به توجه و نظارت سازمان ملل داشته باشیم.
این خاخام یهودی به خبرنگاری که از او می پرسد که زندگی شما قبل از ایجاد دولت اسرائیل بهتر بود یا اکنون، می گوید: قبل از ایجاد اسرائیل صددرصد بهتر از الآن بود و ما در این مورد به خصوص سرزمین فلسطین اسناد و مدارکی از سوی گروه های یهودی داریم که اثبات می کند، آنها در کنار سایر ادیان در صلح و آرامش زندگی می کردند و خاخام بزرگ یهودیان در قدس نیز گفته بود ما حکومتی یهودی نمی خواهیم که اسناد و مدارک آن نیز موجود است.
اما متأسفانه با تشکیل حکومت اسرائیل، ساکنان آن اعم از یهودی، مسیحی و مسلمان آن را به فراموشی سپردند.
خبرنگار از او می پرسد ولی شما در طول هزار سال گذشته و به خصوص شصت سال قبل بسیار مورد آزار و کشت و کشتار قرار گرفتید و خاخام یهودی پاسخ می دهد: در اینجا دو موضوع وجود دارد که یکی مخالفت با قوم یهود و موضوع دیگری که باعث دشمنی های زیادی برای یهودیان شده است، موضوع صهیونیسم است و به عبارت دیگر، دشمنی با یهودیان بی دلیل نیست، چرا که وقتی کسی پنجره همسایگان خود را بکوبد، درواقع آنها را به دشمنی با خود فرا خوانده است.
خبرنگار به ویس می گوید: برحسب اطلاعاتی که دارم، شما یک یهودی ارتدوکس هستید، اما عقیده یهودیان سنتی در مورد اسرائیل چیست؟ که ویس به او پاسخ می دهد؛ رای اکثریت یهودیان این است که درست است که نبایستی ما حکومتی داشته باشیم، اما، برپا شده است و تبلیغات صهیونیست ها به هنگام ایجاد اسرائیل این بود که اعراب می خواهند، یهودیان را به دریا بریزند و توانستند بسیاری را متقاعد کنند.
این خاخام ضدصهیونیست که در نیویورک با رئیس جمهور کشورمان دکتر احمدی نژاد نیز دیدار کرده و به ایران هم سفر کرده است، ادعای خبرنگار طرفدار اسرائیل را در مورد دشمنی ایران با یهودیان تکذیب کرده و پاسخ می دهد که این موضوع کذب محض است و یهودیان در ایران با صلح و آرامش زندگی می کنند و ما به عنوان مجموعه ای از خاخام های یهودی به ایران سفر کرده ایم و رهبران ایران ازما استقبال کرده و با روحانیون ایرانی نیز ملاقات داشتیم و آنها به صراحت تمام تأکید کرده اند که با یهودیان دشمنی ندارند.
این خاخام یهودی در پاسخ به این سؤال که آیا تا زمانی که اسرائیل وجود دارد، خیر و خوشی برای یهودیان وجود نخواهد داشت می گوید: یهودیان در رنج هستند، همچنان که فلسطینی ها رنج می برند.
وانو نوی شجاع
«مردخای وانونو» دانشمند هسته ای اسرائیلی یکی دیگر از یهودیانی است که خواب را بر اسرائیل حرام کرده است و با شجاعت تمام همه سختی ها را به جان خریده و با این رژیم مبارزه می کند.
پایگاه اینترنتی «المحیط» در گزارشی در مورد این دانشمند یهودی که قبلا در نیروگاه «دیمونا» کار می کرد، آورده است: مردخای هرازگاه خواب را بر رهبران رژیم صهیونیستی حرام کرده و اکنون خبرها، حاکی از آن است که وی بار دیگر دستگیر شده است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی که این مطلب را از المحیط منتشر کرده است نیز گزارش داد: وانونو که به مدت 18سال به اتهام خیانت از سال 1986 در زندان عمر خود را سپری کرده، متهم است که اسرار و اطلاعات نیروگاه هسته ای دیمونا را برای یک روزنامه انگلیسی فاش کرده است که براساس این اطلاعات، کارشناسان به نتیجه رسیدند که این نیروگاه با مواد هسته ای که در اختیار دارد، می تواند 200بمب هسته ای تولید کند.
به نظر می رسد که این دانشمند هسته ای همچنان اسراری در این باره در اختیار دارد که اسرائیل را در حالتی از وحشت دائم قرارداده و نگران است که روزی از خواب بیدار شود و حادثه جدیدی همچون سال 1986 زمانی که وانونو اطلاعاتی را درباره نیروگاه دیمونا به روزنامه «ساندی تایمز» ارائه داد، اتفاق بیفتد.
اما آنچه که وحشت اسرائیل را تشدید می کند آن است که وانونو در آوریل سال 2008 با شکستن اقامت اجباری، ناگهان جهان را با اظهارات جنجالی جدیدی روبه رو ساخت. وی که از اهداف دشمنانه «تل آویو» سخن گفته بود، رهبران این رژیم را متهم به راه انداختن جنگ هسته ای ویرانگری کرد که می تواند خاورمیانه را که شامل بیشتر کشورهای عربی و اسلامی است به یکباره منهدم کند.
وانونوی شجاع به این اظهارات اکتفا نکرد و در سخنانی که به روزنامه «اوتن بوستون» نروژ اظهار داشت از سیاست های رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کرد و گفت: هیچ کشوری در جهان، کاری را که اسرائیل در فعالیت های مغرضانه اش انجام می دهد، نمی کند.
این دانشمند هسته ای یهودی گفت: نقش من در کشف برنامه های پنهانی اسرائیل در سال 1986 با هدف شناساندن جهان به حیله های اسرائیلی بوده و علاوه بر آن فاش ساختن یک شبکه فساد بین المللی که در کمک به این برنامه ها به این رژیم یاری می رسانده بود.
با وجود آنکه این دانشمند یهودی ضداسرائیل، همچنان از مسایل دیگری مطلع است ولی اظهارات سابق وی تأکید می کند که برخی حقایق درباره زرادخانه هسته ای رژیم صهیونیستی به صورت یک منبع نگران کننده دائمی نه فقط در منطقه بلکه برای جهان شده است.
در یک گزارش مستند که اخیراً از رادیو «ان ارکی» روسیه آن را تولید کرده، آمده است که اسرائیل مقادیر زیادی سلاح هسته ای در اختیار دارد و همچنان کارشناسان هسته ای رژیم صهیونیستی در مراکز تحقیقات هسته ای آمریکا و فرانسه در حال تحقیق و بررسی درباره آن هستند.
در این برنامه اشاره شده است که آمریکایی ها در سال های اخیر به اسرائیل کمک کردند تا نیروگاهی را در «ناخال سوریک» که با آب سبک سرد می شود، بسازد و آن را با 50کیلوگرم اورانیوم غنی شده مجهز کردند.
باوجود آنکه نروژ می دانست که اسرائیل قصد تولید سلاح هسته ای دارد با این حال 20تن آب سنگین به این رژیم فروخت تا در تولید سلاح هسته ای از آن استفاده کند.
در همین اواخر نیز هشدارهایی از یک فاجعه وحشتناک در کشتار ساکنان خاورمیانه به دلیل افزایش احتمال انفجار نیروگاه اسرائیلی دیمونا به دلیل پایان یافتن عمر فرضی آن انتشار یافت.
در تحقیق علمی اسرائیلی که دانشگاه بن گوریون اسرائیل در سال 2003 انجام داد، فاش شد که مقادیر قابل توجهی از مواد هسته ای از نیروگاه دیمونا به آب های قابل استفاده در دو منطقه نقب و وادی غربه نفوذ کرده است.
همچنین کانال دوم تلویزیون اسرائیل در ژوئن سال 2003 نیز به ده ها کارگر نیروگاه هسته ای دیمونا اشاره کرد که به بیماری سرطان دچار و منجر به مرگ آنان شده است.
کانال دوم تلویزیون اسرائیل افزود: در همین حال به پنج تن از خانواده یهودیانی که فرزندان خود را در همین زمینه از دست داده و شکایتی علیه دولت این رژیم به دادگاه مرکزی در تل آویو ارائه داده بودند، غرامت پرداخت شده است.
این در حالی است که گزارش های وحشتناک گذشته نیز تأکید بر این دارد که افزون بر 200 بمب هسته ای که در نیروگاه دیمونا، تولیدشده است، می تواند، در صورتی که از آن استفاده شود، اعراب و همچنین مردم اروپا را نابود کند.
بررسی ها و تحقیقاتی که مراکز پیگیری کارشناسی هسته ای در داخل و خارج منطقه انجام داده اند، حاکی از آن است که تشعشعات هسته ای از نیروگاه دیمونا، که در سال 1963 با حمایت های کاری و مالی فرانسه، آمریکا، انگلیس و نروژ ساخته شده، نفوذ کرده است.
روزنامه اردنی شریعت اسلام در گزارشی که اخیراً منتشر کرده نسبت به خطر نیروگاه هسته ای دیمونا هشدار داده و افزوده که این نیروگاه، اولین منبع خطرمرگ در خاورمیانه است زیرا چندین سال است که تشعشعات هسته ای از آن نشت کرده و موجب شده که صدها تن از ساکنان مناطق اطراف آن به بیماری های سرطانی کشنده مبتلا شوند. علاوه بر آن، این نیروگاه، 200 بمب هسته ای و چه بسا بیش از آن تولید کرده که این بمب ها برای کشتار جمعی انسان ها و از بین بردن زندگی گیاهان در خاورمیانه کافی است.
به نوشته این روزنامه اردنی، ده ها تن از دانشمندان اسرائیلی، اخیراً تاکید کردند که نیروگاه دیمونا امکان دارد که هر لحظه منفجر شود زیرا استاندارد عمر آن 30 سال است نه نیم قرن.
وانونو نخستین کسی بود که با افشای اهداف پلید اسرائیل در استفاده از فناوری اتمی برای نابودی همسایگانش ، سران رژیم صهیونیستی و حامیان غربی آن اعم از اروپا و آمریکا را که مخالفت خود را با گسترش سلاح های هسته ای در جهان اعلام می کردند، رسوا کرد و نشان داد که آنها دروغ می گویند.
مردخای وانونو یک یهودی مراکشی الاصل است که سابقاً تکنیسین هسته ای نیروگاه اتمی دیمونا در اسرائیل بود. وی که پس از مهاجرت به اسرائیل به ارتش رژیم صهیونیستی پیوسته بود، از دانشگاه بن گوریون فارغ التحصیل شد و سپس به استخدام تشکیلات اتمی آن رژیم درآمد.
این دانشمند یهودی که توانسته بود از اسرائیل خارج شود، اطلاعات بسیار مهمی شامل اسناد، مدارک و تصاویر از فعالیت های رژیم صهیونیستی به رسانه های غربی ارائه داد. اما لابی های صهیونیستی که در همه جا حضور دارند، در ابتدا تلاش کردند که اظهارات او را تکذیب و در نهایت از انتشار وسیع آن در مطبوعات جلوگیری کنند.
سران جنایتکار اسرائیل که در مقابل این موضوع غافلگیر شده بودند، تصمیم گرفتند با ربودن وی، به موضوع خاتمه دهند ولی از آنجا که وانونو در لندن زندگی می کرد، سازمان جاسوسی اسرائیل (موساد) بنابر قراردادهای امنیتی که با سازمان اطلاعات و امنیت خارجی انگلیس داشت و از سویی نمی خواست در خاک این کشور دست به آدم ربایی بزند، تصمیم گرفت با کمک عوامل انسانی وی را ترغیب کنند تا این کشور را به خواسته خود ترک و به ایتالیا سفر کند.
وی هنوز چند ساعت از ورودش به رم (پایتخت ایتالیا) نگذشته بود که از سوی نیروهای موساد دستگیر و به فلسطین اشغالی انتقال داده شد. پس از انتقال وانونو به فلسطین اشغالی، در دادگاهی به اتهام جاسوسی و خیانت و افشای اسرار هسته ای به مدت 18 سال زندانی شد. این دانشمند شجاع در هنگام انتقال به دادگاه با نوشتن شماره پرواز خود از لندن، بر روی کف دستش، ادعای سران جنایتکار اسرائیل درمورد عدم ربوده شدنش را به سخره گرفت و به جهانیان نشان داد که هنوز هم در خود اسرائیل کسانی هستند که با موجودیت آن رژیم مخالفند

(نقل از روزنامه کیهان ١٧/٠١/٨٩ )

/ 1 نظر / 61 بازدید
bahara

سلام طبق گفته‌های آقای مهندس احمد علی‌ هراتی نیک‌ صنایع فولاد، بزودی کارخانه‌های ذوب آهن باید درشون را ببندند زیرا دولت نرخ برق را برای کارخانه‌ها بالا برده است، و ما بهیچ وجه با آهن آلات وارد شده نمیتوانیم رقابت کنیم. ما اگر کوره‌های بهتری داشتیم بهترین آهن دنیا را میتونستیم تولید کنیم. اما متأسفانه همینطور که آقای هراتی نیک‌ گفته ما بخاطر لج کردن دولت با دنیا و تحریم‌های مختلفه، آهن را با هزینهٔ خیلی بالا تولید می‌‌کمنیم. بهترین نفت را داریم ولی‌ نمیتونیم تصفیه کنیم. بهترین سنگ آهن را هم داریم ولی‌ باید از خارج آهن بیاوریم .