سرانجام مقاومت پیروزی است

ایستادگی جوانان فلسطینی صهیونیست ها را به لغو محاصره مسجدالاقصی واداشت

در پی روزها مقاومت و مبارزه شهروندان فلسطینی برای لغو محاصره مسجدالاقصی و شهر مقدس قدس سرانجام رژیم صهیونیستی به محاصره این شهر و همچنین کرانه باختری پایان داد.
به گزارش خبرگزاری ها به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، مسئولان رژیم صهیونیستی در پی مقاومت شدید فلسطینی ها مجبور شدند به محاصره شهر قدس و کرانه باختری پایان دهند.
لغو محاصره کامل شهر قدس و کرانه باختری از سه شنبه شب آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
مسئولان رژیم صهیونیستی طی هفته اخیر به بهانه برپایی آیین های یهودی کرانه باختری و شهر قدس را به طور کامل محاصره کردند و دست به تدابیر امنیتی شدیدی در بخش قدیمی قدس و روستاهای اطراف آن زدند.
این در حالی است که یک روزنامه صهیونیستی نیز با اعتراف به برتری استراتژیک حماس بر رژیم صهیونیستی نوشت، فرماندهان حماس خواب راحت را از چشمان سران اسرائیل ربوده اند.
این روزنامه با اشاره به عملیات اخیر مبارزین حماس در خان یونس که به هلاکت دو نظامی اسرائیلی منجر شد افزود نیروهای مقاومت در این عملیات یک افسر و یک سرباز اسرائیلی را کشتند و سه نفر دیگر را زخمی کردند.
این روزنامه تصریح کرد در حال حاضر مسئله بسیار مهم این است که فرماندهان نظامی جنبش حماس به «دردسر بزرگی» برای اسرائیل تبدیل شده و خواب راحت را از چشمان مقامات آن ربوده اند.
این اقدام حماس درس بزرگی بود که اسرائیل باید نسبت به آن هوشیار باشد، به ویژه اینکه حماس به رغم امکانات اندک و نبود تکنولوژی لازم در این عملیات موفق عمل کرد و مسئله مهمتر اینکه این جنبش نسبت به گذشته از اقتدار بیشتری برخوردار است و این مسئله زنگ خطری جدی است که باید نسبت به آن هوشیار بود.
این روزنامه همچنین نوشت: ما نباید از حوادث تاثیر منفی بپذیریم. موشک های حماس بار دیگر همانند باران بر سر شهرک نشینان اسرائیل خواهد بارید و زخمی ها و کشته های زیادی را به جای خواهد گذاشت.
گفتنی است «گابی اشکنازی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی با اشاره به عملیات گروه های مقاومت در خان یونس در اواخر هفته گذشته اعلام کرد که این عملیات برای ما خاطره ای دردناک بود.کیهان مورخ ١٩/١/٨٩

/ 0 نظر / 10 بازدید