فریاد امت اسلامی در اقصانقاط جهان در روز جهانی قدس

در سال بیداری اسلامی و همزمان با روز جهانی قدس طنین انداز شد
فریاد مرگ بر اسرائیل از نیل تا فرات

سرویس سیاسی-
همزمان با موج بیداری اسلامی در منطقه و شمال آفریقا که کاخ دیکتاتورهای دست نشانده غرب را یکی پس از دیگری به زیر کشیده است، روز قدس امسال حال و هوای دیگری داشت.
استقبال گسترده و پرشور میلیونی دیروز ملت ایران در حمایت از آرمان قدس شریف بار دیگر چشم جهانیان را به خود خیره ساخت.
ده ها تن از خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی مراسم راهپیمایی روز قدس در خیابان انقلاب و دیگر مسیرهای راهپیمایی در تهران را پوشش خبری دادند.
حضور سران قوا، اعضای هیأت دولت، مقامات لشگری و کشوری و مدیران و مسئولین ارشد نظام در این راهپیمایی جلوه ای دیگر از اتحاد و همدلی میان مردم و مسئولین در حمایت از آرمان های انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشت.
«محمود احمدی نژاد» رئیس جمهور کشورمان پیش از خطبه های نماز جمعه دیروز تهران در جمع باشکوه مردم به روز قدس و اهمیت آن اشاره کرد و گفت: امروز روز قدس است روزی که با ابتکار امام عزیزمان مبدأ تحولات عظیم در منطقه و جهان شد و همه طراحی های مستکبران و نظام سلطه را درهم کوبید.
رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه این سؤال مطرح است که چرا روز قدس مهم است و چرا امام آنقدر به روز قدس اهتمام داشتند و چرا دشمنان ما با روز و نام قدس این همه کینه و دشمنی دارند، ادامه داد: به نظرم برای پاسخگویی به این سؤال باید به دو موضوع توجه کنیم اول از همه اهمیت سرزمین فلسطین است و دوم ماهیت عملکرد رژیم صهیونیستی. امروز بر همگان روشن است که منطقه ما، منطقه جوشش تمدن، فرهنگ و منطقه ثروت و انرژی و چهار راه ارتباطی جهان است و هر کس بر منطقه ما مسلط شود راه برای تسلط بر دنیا و مدیریت جهان باز می شود و فلسطین قلب منطقه ماست.
وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی محور وحدت تمام استکباران و سلطه گران ضد بشر است، گفت: این رژیم نماد تمام صفت ها، ارزش ها و اصول دنیای سرمایه داری و بی فرهنگ غرب است. نماد تمام وحشی های برده داران و استعمارگران است. آنها به راحتی آدم می کشند با اعلام قبلی ترور می کنند و به هر بهانه ای جنگ ایجاد می کنند کشتار می کنند و مردم را آواره می کنند.
احمدی نژاد با اشاره به مأموریت های رژیم صهیونیستی گفت: این رژیم مأموریت دارد که به صورت دائم فضای منطقه را فضای تهدید، تجاوز، ترور، اختلاف و فریبکاری قرار دهد تا فرصت برای نفوذ و سلطه سرمایه داران غربی فراهم شود.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر این که همه باید بدانند که دنیای استکباری در نقطه ضعف تاریخی اش قرار دارد، گفت: به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطینی نقطه نهایی هدف نیست بلکه گام اول است و گامی به جلو در جهت هدف آزادسازی همه سرزمین فلسطین است که در این راه باید همه مراقب باشند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر این که باید در مقابل دشمنان اصلی آزادی و عدالت طلبی ایستاد، خطاب به صهیونیست ها گفت: امروز همه دنیا فهمیدند دست شما رو شده است. اساس موجودیت شما برای چپاول است. شما آمدید تا بکشید و ریشه کن کنید اما دوره شما تمام شد. ملت ها بیدار شدند و قدرت ایمانشان سر باز کرده است. به نفعتان است که به خانه هایتان برگردید، دست از جنایت بردارید و بیش از این پرونده کثیفتان را سیاه تر نکنید. خیال نکنید با رسمیت یافتن دولت فلسطین موجودیت شما تثبیت می شود. شما نزد ملت های جهان و نزد ما جایی ندارید و نمی توانید حتی در یک وجب از خاک فلسطین به حیات ننگین خود ادامه دهید.
انحلال رژیم صهیونیستی تنها راه حل مسئله فلسطین
راهپیمایان روز جهانی قدس در بیانیه پایانی تأکید کردند که مردم مسلمان و آگاه ایران تنها راه حل مسئله فلسطین را انحلال رژیم صهیونیستی و خروج صهیونیست های غاصب از سرزمین های اشغالی می دانند.
در ابتدای این بیانیه آمده است، اکنون که با گذشت 32 سال از ابتکار معجزه گون و هوشمندانه معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت روح الله (رحمه الله علیه)، ره آوردهای اعجاب آور آن با سقوط زنجیره ای و تدریجی دیکتاتورهای حاکم و حامی رژیم نامشروع و پلید صهیونیستی، طرح ها و راهبردهای نظام سلطه و صهیونیزم بین الملل به شکست و رسوایی انجامیده است و جبهه متحد و فراگیر اسلامی و ضداستکباری با اقتدار و صلابتی انکارناپذیر شکل گرفته است، ما ملت روزه دار ایران اسلامی که با تضرع به درگاه خداوند متعال و امید به عنایات خاصه حضرت ولی عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف) و الهام از آموزه های جاودان بنیانگذار جمهوری اسلامی و لبیک به ندای ولی امر مسلمین و مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) در این راهپیمایی پرشور و گسترده حضور یافته ایم، با تاکید بر اینکه روز قدس، روز اسلام و نماد وحدت و حمایت همه جانبه امت اسلامی از آرمان های فلسطین و قدس شریف است، اعلام می داریم اکنون که موج بیداری اسلامی و انقلاب های مردمی در شمال آفریقا و جنوب غربی آسیا، سقوط دیکتاتورها و حاکمان مستبد و وابسته به دشمنان اسلام را رقم زده است، از ملت های مسلمان و انقلابی منطقه به ویژه مردم مصر، تونس و لیبی می خواهیم با هوشمندی و هوشیاری مراقب نقشه ها و دسیسه های استعمارگران نوین و قدرت های استکباری بوده و با سلب هرگونه زمینه های دخالت آنان، سرنوشت خود و آینده کشورشان را با اراده و خواسته های مبتنی بر آرمان های انقلاب خویش رقم زنند.
در ادامه این بیانیه آمده است: ما مردم مسلمان و آگاه ایران تنها راه حل مسئله فلسطین را انحلال رژیم صهیونیستی و خروج صهیونیست ها از سرزمین های اشغالی و بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین آباء و اجدادی شان و برگزاری انتخاباتی فراگیر و آزاد برای تعیین سرنوشت آینده این کشور با اراده خود آنان دانسته و از مجامع جهانی به ویژه سازمان ملل متحد خواهانیم قطعنامه های لازم برای احقاق حقوق مسلم فلسطینی ها را تصویب و اجرای قاطع و سریع آن را در دستور کار قرار دهند.
در بخش پایانی این بیانیه راهپیمایان با محکوم کردن جنایات آل خلیفه و آل سعود در بحرین و صهیونیست ها در غزه حمایت قاطع خود را از قیام ملت های آزاده منطقه علیه استکبار جهانی و دیکتاتورهای دست نشانده آنها اعلام کردند.کیهان شنبه 5 شهریور

/ 3 نظر / 21 بازدید
سعید

سلام.خیلی وبلاگت قشنگه مخصولا قالبی که انتخاب کردی.امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشی. اگه به وبلاگم اومدی لطف کن روی یکی از بنرهای تبلیغاتی کلیک کن.(حمایت از سایت)ممنون میشم بدرود

باجنبه ها

باجنبه ها! با سلام خدمت دوست عزيزم، شما براي ثبت نام و حضور در جمع صميمي باجنبه ها دعوت شديد، لطفا با حضور خود ما را خوشحال نموده و مارا از وجود خود بهره مند فرماييد. انجمن باجنبه ها،مکاني براي تفريح و سرگرمي + فرهنگ و علم آموزي براي بازديد: www.forum.bajanbeha.ir براي ثبت نام: http://forum.bajanbeha.ir/register.php"

h

سلام خوبي ؟ وبلاگ زيبايي داري اتفاقا من يه سايت دارم که خوشحال ميشم باهات تبادل لينک بکنم . اگر تو هم مايل بودي منو به اسم بهترين هاي ايران لينک کن و بهم بگو تا منم با افتخار لينکت کنم www.bestiran.ir